logo

Karabüklü Prof. Dr. Nurettin Yiyit,”Koordinatör Başhekim” Olarak Atandı.

Karabüklü Profesör Doktor Nurettin Yiyit, Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Koordinatör Başhekimliği görevine atandı.

Çocuk Hastanesi • Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi • Genel Hastane • Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi • Kalp ve Damar Hastalıkları Hastanesi • Onkoloji Hastanesi • Nöroloji ve Ortopedi Hastanesi • Psikiyatri Hastanesi;

Olmak üzere 8 adet hastaneden oluşan Başakşehir Çam ve Sahura Şehir Hastanesini artık bir Karabüklü yönetiyor.

İstanbul ve çevre illerine dünya standartlarında sağlık hizmeti sunma hedefiyle kurulan Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesinde 2.682 yatak bulunuyor.

Başarılı çalışmalara imza atan Prof. Dr. Nurettin Yiyit’in Türkiye’nin en büyük sağlık kuruluşu olan Başakşehir Çam ve Sahura Şehir Hastenesine Koordinatör Başhekim olarak atanması memleketi Karabük’te de memnuniyet ve gururla karşılandı.

NURETTİN YİYİT KİMDİR?

14 Eylül 1976 tarihinde Karabük’de doğdu.İlk ve Ortaokulu Karabük’de tamamladı. 1990-1994 yılları arasında İzmir Maltepe Askeri Lisesini bitirdi. Ardından 2001 yılında Ankara Gülhane Askeri Tıp Akademesi Askeri Tıp Fakültesinden mezun oldu. 2002 yılında Deniz Tabip Teğmen rütbesiyle TCG Sokullu Mehmetpaşa Komutanlığına katıldı. 2004-2008 yılları arasında İstanbul GATA Haydarpaşa Eğitim Hastanesinde göğüs cerrahisi uzmanlık eğitimini aldı.

2008-2015 yılları arasında İstanbul GATA Haydarpaşa Eğitim Hastanesinde uzman hekim olarak görev yaptı. 2015 yılında Doçent ünvanı aldı. 2016 yılında askeri hastanelerin Sağlık Bakanlığına devredilmesi nedeniyle Tabip Yarbay rütbesiyle Sağlık Bakanlığına geçti. 2017 yılında Sağlık Bilimleri Üniversitesinde öğretim üyesi olarak göreve başladı. 30 Ağustos 2019 tarihinde Tabip Albay rütbesine terfi etti. 15 Şubat 2021 tarihinde Sağlık Bilimleri Üniversitesi Göğüs Cerrahi Ana Bilim Dalında Profesörlük kadrosuna atandı.

01 Şubat 2018 tarihinden 29 Eylül 2021 tarihine kadar Sancaktepe Şehit Prof. Dr. İlhan VARANK Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile bağlı hastaneler olan Prof. Dr. Feriha ÖZ Acil Durum Hastanesi ve Çekmeköy Devlet Hastanesi Başhekimi olarak görev yapmıştır.

29 Eylül 2021 tarihi itibariyle Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Koordinatör Başhekimi olarak atanmıştır.

Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Karabüklü Profesör Doktor Nurettin Yiyit, Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Koordinatör Başhekimliği görevine atandı.

Etiketler: » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ