logo

Emeğin Başkenti Karabük İstihdamın Merkezi Oluyor

Karabük Milli Eğitim Müdürlüğü;  “Emeğin Başkenti Karabük İstihdamın Merkezi Oluyor” projesinin bilgilendirme toplantısını gerçekleştirdi.

2021 yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı kapsamında bütçesi 2.183.100 TL olan ve 1.750.000 tutarında hibe almaya hak kazanan proje bilgilendirme toplantısı Karabük İl Millî Eğitim Müdür Yardımcı Erdal Üngören’in başkanlığında gerçekleştirilirken toplantıya Şube Müdürleri Mehmet ÖZDEMİR ve Adnan Cansız ile Erasmus İl Koordinatörü Mahir Emre Doğuş, Ar-Ge Birimi Personeli Bünyamin Şakar ve Murat Yavuz ile Proje Yararlanıcısı Kurumları Yöneticileri katıldı.

Toplantıda “Emeğin Başkenti Karabük İstihdamın Merkezi Oluyor” projesiyle Karabük MTAL, Safranbolu Ahi Evran MTAL, Yenice ÇPAL ve Karabük Mesleki Eğitim Merkezinde kurulacak atölyeler ve meslek edindirme kursları ile 150 öğrencinin staj sürecinde geçici, 40 kişinin ise sürekli istihdamının sağlanması noktasında yapılacak olan çalışmalar ve uygulamalar ele alındı. 

Kapsamlı ve büyük özveri ile yürütülen proje ile bölgede mesleki eğitimin sektörel ihtiyaçlarına göre geliştirilmesi, ara elaman ihtiyacının giderilmesi ve mesleki ve teknik beceri gelişimi ile istihdamın artırılması hedeflenmekte.

2021 yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı kapsamında Müdürlüğü Ar-Ge Birimi tarafından hazırlanan toplam bütçesi 2.183.100 TL olan ve 1.750.000 tutarında hibe almaya hak kazanan “Emeğin Başkenti Karabük İstihdamın Merkezi Oluyor” projemizin Bilgilendirme Toplantısı Müdürlüğümüz toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Etiketler: » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ